היספניה יודאיקה
 
עוד בפרק זה:  
  כתב העת היספניה יודאיקה
  Hispania Judaica Series
  מקורות לתולדות היהודים בספרד
  ביבליוגרפיה
היספניה יודאיקה פרסומים כתב העת היספניה יודאיקה

Hispania Judaica Bulletin הוא כתב עת אקדמי אשר תחום מחקרו היהודים בחצי האי האיברי. כתב העת הוא שנתי ותלת לשוני.

המאמרים המתפרסמים בכתב העת מקיפים את כל תחומי הלימוד הנוגעים ליהדות ספרד ופורטוגל: היסטוריה, פילוסופיה, אמנות, מוסיקה, ספרות, שפה, קבלה, תנ"ך, תלמוד, ארכיאולוגיה ופולקלור.

חצי האי האיברי הוא המוקד הבלעדי של כל המאמרים. הפזורה הספרדית, אם כן, נותרת מחוץ לגבולותיו של כתב העת, אלא אם כן הנושא קשור ישירות לרקע האיברי.

בנוסף, קיים בכתב העת חלק המוקדש לביבליוגרפיה, אשר מכיל את הפרסומים האחרונים בתחום ההיסטוריה של היהודים בחצי האי האיברי בשלל שפות. חלק זה מובא עבור חוקרים וסטודנטים העוסקים בתחום.

כמו כן, מובאת בכתב העת רשימה של כתבי יד מתוך ספרים המפוזרים בספריות ברחבי העולם. צילומי כתבי היד הללו נמצאים במחלקת כתבי היד והמכון לתצלומי כתבי יד עבריים בספריה הלאומית של ישראל.

שני הכרכים האחרונים של כתב העת היספניה יודאיקה (מס' 10 ו-11), אשר התפרסמו בשנים 2014-2015, מוקדשים לזכרו של פרופ' יום טוב עסיס, אשר היה ראש המרכז במשך שנים רבות. שני הכרכים, הכוללים מאמרים בעברית, אנגלית וספרדית,  התפרסמו בתמיכתם של המכון למדעי היהדות ומכון בן צבי לחקר קהילות ישראל במזרח.

 

בנוסף, מובאת באתר רשימה ביבליוגרפית מתוך כרכים 8-4 של כתב העת, אשר התפרסמו בין השנים 2011-2004. הכותרים המופיעים בה יצאו ברובם בין השנים 2009-2002, על אף שישנם כותרים מוקדמים יותר (משנת 1995 ואילך). הכותרים כולם עוסקים ביהדות ספרד ופורטוגל.

אנחנו מזמינים את כל המעוניין לשלוח לנו למייל hispaniajudaica@gmail.com הצעות לכותרים העוסקים בנושא ואינם מופיעים בביבליוגרפיה.

בעתיד נעדכן את הקובץ ונוסיף כותרים חדשים וכותרים משנים נוספות.

 

Hispania Judaica Bulletin 1 

Hispania Judaica Bulletin 2 

Hispania Judaica Bulletin 3 

Hispania Judaica Bulletin 4 

Hispania Judaica Bulletin 5 

Hispania Judaica Bulletin 6 

Hispania Judaica Bulletin 7

Hispania Judaica Bulletin 8

Hispania Judaica Bulletin 9

Hispania Judaica Bulletin 10

Hispania Judaica Bulletin 11

 

בניית אתרים ICS   © 2006 כל הזכויות שמורות לאוניברסיטה העברית בירושלים